Gyakori jelenség, amit átmeneti garatelzáródás okoz alvás közben. Az éjszakai szomjúság a cukorbetegség egyik előjele lehet – mind az egyes, mint a kettes típusú diabétesz esetén igaz ez a megállapítás. Az éjszakai légzéskimarás légúti szűkület okozta tünet-együttes. Fáradtság, fejfájás, ingerlékenység, koncentrációs zavar, izzadás – amennyiben valaki kellő mennyiségű alvás ellenére is ilyen tünetekkel ébred, annak hátterében éjszakai légzéskimaradás is állhat – figyelmeztet Dr. Molnár Viktória, a Fül-Orr-Gégészeti és Fej-Nyaksebészeti Klinika tanársegédje. Az éjszakai rémület általában az elvalás után nagyjából másfél órával jelentkezik és 10-15 percig tart, de gyakran fél óra is eltelhet, mire sikerül megnyugodni az átélő személynek. A kisgyermekek 3-6 százalékát érinti, nemre való tekintet nélkül. Más kifejezéssel OSAS (Obstruktív Sleep Apnoe Szindróma). A megnagyobbodott garatmandula esetében inkább tapasztalható az éjszakai légzéskimaradás, illetve a következményes felriadás a gyermekeknél. Gyakran előfordul a nyugtalan alvás, a gyermek dobálja magát, furcsa testhelyzeteket vesz fel, súlyosabb esetben alvajárás, ágybavizelés is előfordulhat. Az éjszakai rémület felnőtteknél is előfordul, de inkább a kicsik körében gyakori. Légzéskimaradás is állhat az éjszakai horkolás hátterében Fáradtság, fejfájás, ingerlékenység, koncentrációs zavar, izzadás – amennyiben valaki kellő mennyiségű alvás ellenére is ilyen tünetekkel ébred, annak hátterében éjszakai légzéskimaradás is állhat – figyelmeztet Dr. Molnár Viktória. A garatmandulának azonban kb. Amiről talán nem tudsz, pedig tudnod kéne ADD/ADHD, azaz hiperaktivitás. Gyerekeknél sokszor egy részleges mandulaeltávolítással is kellőképpen lehet növelni a garat keresztmetszetét, ami megszünteti az apnoét. 6 éves korig általános immunrendszeri szerepe van, ezért az eltávolítása helyett-indokolt esetben – csak megkisebbítjük. Az éjszakai légzéskimaradás ártalmatlan tünetnek tűnhet, viszont ha alvás közben sokszor előfordul, már komoly egészségi károsodást is okozhat, sőt életveszélyt is okozhat.

Ilyenkor az antidiuretikus hormonok miatt a szervezet nem lesz képes megfelelően szabályozni a test vízháztartását, ez okozza a szomjúságot. Tipikus éjszakai tünetekkel jár, amelyek közül a leggyakoribb és a leginkább szembetűnő a rendszertelen, hangos, szaggatott, légzéskimaradással járó horkolás. Ilyen esetben hiába jelez a feszülő, telt hólyag a központi idegrendszernek, a gyermek mégsem képes felébredni és vizeletét kiüríteni. Éjszaka a tünetek – eddig ismeretlen okok miatt – felerősödnek.



Wein&Speiz Fogadó4,8(64)5,8 Mérföldre38 USD, Balesetek Nógrád Megyében, Milyen Gyömrőn élni, Bsi Race Info, Milyen A Pápa Viselete, Sarki Fény Vendégház4,8(5)1,5 Mérföldre, Hunguest Hotel Flóra4,2(1145)0,1 Kilométerre, Eladó Ház Ludas, Egy Műszakos állás Dunaújváros, Lajos Forrás Túra, Csillag Fogadó Erdőbénye, Költségvetés 2019 Pdf, Mezőkövesd Híres Emberek, Csecsemő és Kisgyermeknevelő állás Nyíregyháza, Tószeg Holt Tisza, Alekszandr Szolzsenyicin A Kommunistákról, Sólyázás A Dunán, Békési Református Templom Magassága, Örkény Színház Műsor 2018, Európai Parlament Elnöke, Ingatlan árverés Kál, Jooble Zala Megye állás, Ruházati Eladó állás Miskolc, Korlátlan ételfogyasztás Balaton, Hírös Agóra Tavaszi Fesztivál 2020, Ki Volt Csokonai Múzsája, Kadarkút önkormányzati Választás 2019, Berekfürdő Ingatlan Eladó Házak, A Föld Lakossága 2019, Shiraz Hotel Kupon Eladó, Melyik Földrészen Kerültek Elő Az Első ősemberleletek, Thököly és Zrínyi Ilona,