(A versciklus olyan versfüzér, amely tartalmilag, gondolatilag, vagy érzelmileg összefüggő versekből áll.)
Az elégia szomorkás hangvételű vers. Csokonai halála előtt két évvel írta a verset szerelméhez Vajda Júliához.

Csokonai ezt a verset akkor írta, amikor megtudta, hogy szerelmét máshoz adják feleségül. A Lilla-ciklus korábbi darabjai vidámak, kedveskedők, bizakodók, hiszen akkor még Lilla fogadta Csokonai udvarlását. A Reményhez nem tartalmaz ilyet: a befejező sorok tűnnek a legkeserűbbnek, hiszen a lírai én örökre búcsút vesz mindentől, ami örömet jelent a számára. Kit teremnt magának A boldogtalan, S mint védangyalának, Bókol úntalan. Mért nevetsz felém? A reményhez Földiekkel játszó Égi tünemény, Istenségnek látszó Csalfa, vak Remény! A költemény műfaja elégia, és a megszemélyesített Reményhez szól. ꗬÁ䁕Ўደ¿က؀蚠 橢橢鮬鮬Ў 谢 㲸 ȂȂȂȂȂȂȂ ȖԺԺԺԺ Վ Ȗಠ¶ծծծծծىىىி ுுுுுு$ൖɒྨL௥uȂىىىىى௥eményektől, szerelmektől s költészetétől is a „bájoló lágy trillák”-tól.Különös hatású vers. Különösen érdekes a művet a Reményhez mellé helyezni, és úgy vizsgálni. Ilyen pl. A hangoknak ugyan általában nincs önálló jelentésük, de a művészi nyelvben lehet … A reményhez. - megszemélyesítés Tanári közlés Elvont fogalmat, erkölcsi tulajdonságot, lelki jelenséget megszemélyesít ı költ ıi képet allegóriának nevezzük.
A megszemélyesítés a metaforából származó szókép: elvont dolgok, természeti jelenségek, élettelen tárgyak élőként valóbemutatása, emberi érzésekkel, cselekvésekkel való felruházása. A vers egésze egy allegória, melyen belül egy másik, a kert allegória található. (Megjegyzés: A netkorrep blogjában Berzsenyi versének elemzésével 2- szer …

A vers egyik legkiemelkedőbb költői eszköze a megszemélyesítés. Ott a magánosság setét világán / Béhúllt szemem reád talál. Csokonai ezt a verset akkor írta, amikor megtudta, hogy szerelmét máshoz adják feleségül. Ebben a korban a házasságot a szülők szervezték, főleg vagyoni alapon. Mikor született Csokonai Vitéz Mihály? Ez a szomorú esemény váltotta ki a Reményhez megírását. Másik fontos költői eszköz az ellentét. Ez a versszak hűen tükrözi a mű szentimentalista stílusát. Csokonai Vitéz Mihály: A Reményhez - verselemzés - A vers műfaja elégia. Megszemélyesítéssel kezdődik a mű, a Magánosságot személyesíti meg, ez a megszemélyesítés végigkíséri a verset, allegóriává teljesedik ki. Ebben a korban a házasságot a szülők szervezték, főleg vagyoni alapon. A költői képek szó szerinti jelentésükben nem értelmezhetőek, csak a szövegkörnyezet ismeretében értelmezhetjük azokat. Főldiekkel játszó Égi tűnemény, Istenségnek látszó Csalfa, vak Remény! Míg az játékos rokokó stílusában fogalmazza meg ugyanezt az érzést, A tihanyi Ekhóhoz mindezt komolyan, szabályos klasszicista eszközökkel teszi. Csak maradj magadnak! Kétes kedvet mért csepegtetsz Még most is belém? Ilyenkor a költ ık gyakran nagy kezd ıbet ővel írják a megszemélyesített dolgot a versekben. Csokonai ezt a verset akkor írta, amikor megtudta, hogy szerelmét máshoz adják feleségül.


Simontornyai Várnapok 2019, Pünkösdi Programok 2020 Budapest, Eladó Ház Kaposszerdahely, Vodafone E Számla, Re Habos Kft Karcag, Andrássy Kastélyok Magyarországon, Konténer 2 Kerület, Manuel Koncert Szeged, És Mesélni Kezdtem, Ingatlan árverés Vértesacsa, Tipegők Bölcsőde Vecsés, Móri árok és A Tatai árok Között Helyezkedik El, Sürgősen áron Alul Eladó Lakás Szeged, Milyen Hatással Van Buda Elfoglalása A Felsorolt Szereplők Sorsára, Boon Balesetek Mezőkövesd, Bolhapiac Ausztria Időpontok 2019, Mkb Veszprém 2019, Magyarország Születési Statisztika 2018, Csík Zenekar Koncert 2020, Jászdózsa Budapest Távolság, Kikelet Club Hotel, Lidl Kiskőrös állás, Nyaralo Balatonakarattya Puszta, Péterfy Kórház Látogatási Tilalom, Veszprém Kistó Utca Aldi,